ארונות שירות

אחד המאפיינים הבולטים של המין האנושי בימינו הוא האגרנות. אמנם רוב בני האדם אינם אגרנים כפייתיים ולא סובלים מאותה הפרעה שגורמת למרחב המגורים להתמלא עד אפס מקום בפריטים שונים ומשונים, נחוצים ומיותרים (בעיקר מיותרים), אולם גם כך אנחנו צוברים לאורך השנים מגוון רחב של פריטים, למטרות שונות, ובאופן טבעי זקוקים לפתרונות אחסון עבורם – ובהתאם ארונות שירות הם מוצר פופולארי מאוד.

איפה ממוקם ארון השירות?

על מנת לבחור את ארון השירות המתאים ביותר עבורכם, ולצרכים הספציפיים שלכם, קודם כל עליכם לשאול את השאלה "איפה?" – כלומר, איפה ימוקם ארון השירות.

לוקיישנים נפוצים הם מרפסת שירות הצמודה למטבח או מרפסת כביסה (שברוב המקרים צמודה לחדר הרחצה), אבל ישנם גם ארונות שירות המוצבים במחסנים (אחד המאפיינים של הבנייה המודרנית הוא מחסן לכל דירה, לנוכח כמובן הנטייה שלנו לקנות בקלות גם מה שלא בהכרח צריך ולוותר בקושי, אם בכלל, על מה שכבר ברור שמיותר), וכמובן שבכל מרחב מגורים ייתכנו מקומות אחרים בהם כדאי להציב ארון שירות.

בהתאם למיקום נגזר גם החומר ממנו עשוי ארון השירות. רוב ארונות השירות עשויים מעץ או מפלסטיק, כשלכל אחד מחומרים אלה יתרונות וחסרונות – וכאמור אחד הפרמטרים החשובים ביותר לבחירה מושכלת של ארון שירות הוא המיקום.

במחסן, למשל, בהחלט ניתן להסתפק גם בארון פלסטיק פשוט, אולם כשמדובר בארונות שירות שאינם נסתרים מהעין (הן של בני הבית והן של האורחים) ארון עץ הוא אופציה עדיפה כמובן בזכות יופיו והשתלבותו במרחב. אמנם כשבוחרים ארון שירות הפרמטר האסתטי הוא בעל משקל פחות נכבד, שהרי לא מדוברים על ארונות קיר מעוצבים או בשידה שנועדה גם להרשים, אולם מאחר שמחירו של ארון שירות מעץ כזה או אחר אינו בשמיים, אין סיבה שלא לבחור בו ולהסתפק בפתרון אחסון פשוט ומשמים.

הסוגים השונים של ארונות שירות

לאחר שהוחלט על החומר ממנו יהיה עשוי ארון השירות, יש להחליט עוד מספר החלטות בטרם ניגשים לרכוש ארון שכזה.

החלטה אחת היא האם הפריטים אותם אנו מתעתדים לאחסן בארון השירות זקוקים לאוורור. אם למשל מדובר בארון שיאוחסנו בו נעליים, מן הסתם אוורור בהחלט נחוץ, ואילו כשמדובר בארון שיכיל כלי עבודה למיניהם, ניתן לוותר על חריצי האוורור.

עוד החלטה היא אם לבחור בדגם שכולל אופציה לנעילה או שאין צורך בכך, כשבאופן טבעי ככל שתכולת הארון יקרת ערך יותר, כך כדאי יותר להשקיע סכום מעט יותר גדול ולרכוש ארון שירות שניתן לנעול אותו.

סוג הדלתות

מאפיין נוסף של ארונות שירות הוא סוג הדלתות שלהם – ישנם ארונות עם דלתות "רגילות", כלומר כאלה הנעות על גבי ציר ונפתחות כלפי חוץ, וישנם ארונות עם דלתות הזזה.

ככלל ארונות הזזה מציעים יתרון משמעותי, והוא שניתן למקם את הארון גם במרחב מצומצם שכן אין צורך להשאיר מקום לפתיחת הדלת. מצד שני, ארונות הזזה נחשבים עמידים פחות, עקב הנטייה של המסילות עליהן נעות הדלתות להתעקם או להישחק. רכישת דגם איכותי מצמצמת את הסכנה.

ממדי הארון

פרמטר חשוב נוסף הוא כמובן ממדי הארון.

מצד אחד לנוכח ריבוי הפריטים אותם אנו רוצים לאחסן בתוך ארונות השירות, כדאי שהם יהיו גדולים יחסית.

מצד שני, ארונות אלה תופסים מקום יקר ערך בבתים (ואפילו במחסן, בסופו של דבר, השטח מוגבל) כך שבדרך כלל הם ממוקמים בגומחות ייעודיות ועל כן חשוב מאוד לבחור ארון שנכנס לאותה גומחה.

כדי למקסם את פיתרון האחסון שמציע כל ארון שירות כדאי לבחור בדגם בעל מספר מדפים שמתאים במיוחד למה שאנחנו רוצים לאחסן באותו ארון.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מטבח כפרי מודרני - האם הוא יעלם אי פעם?

מטבח כפרי מודרני - האם הוא יעלם אי פעם?

מטבח כפרי מודרני – אם גם אתם מתחברים לאותנטי, לקצת עתיק של פעם, למראה העץ שאומר הכל, לפרזולים המעניינים, לתחושת הביתית והחמה, כנראה שגם אתם מחדשים את המטבח הקיים שלכם…
תכנון מטבחים א‘ ב‘

תכנון מטבחים א‘ ב‘

תכנון מטבחים א‘ ב‘ תכנון מטבחים: המטבח הוא ללא ספק בין החללים הכי מורכבים בהיבט של תכנון אדריכלי. הוא משמש אותנו למגוון רחב של פעולות, נותן מענה לקשת של צרכים…
עיצוב מטבח חדש - 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ

עיצוב מטבח חדש - 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ

עיצוב מטבח חדש – 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ בקרוב החיים שלכם עומדים להשתנות. אתם עומדים ליהנות ממטבח חדש, מעוצב ומרהיב ביופיו. מטבח שייתן מענה לכל הצרכים שלכם. סוף…
סגירת תפריט
נגישות

Add Your Heading Text Here

Click edit button 

sdadasdassdaasdasdasdasd