עיצוב מטבח שחור לבן

בימינו מוקדשת תשומת לב רבה לא רק לאבזור המטבחים ולא רק לתכנון שלהם כך שהם יהיו פונקציונאליים אלא גם לעיצוב – ואחת האופציות היותר בולטות, וכזו שגם יוצרת מטבחים עזי מבע, היא מטבח שחור לבן.

בדומה לשאלה הקלאסית לגבי הזברות, האם הן שחורות עם פסים לבנים או לבנות עם פסים שחורים (לפי חוקר הונגרי: שחורות עם פסים לבנים), כך גם מטבחים בשחור לבן יכולים להיות שחורים עם תוספות לבנות או מבוססים על הצבע הבהיר עם תוספות כהות לשם ההדגשה וההבלטה. בכל מקרה ובכל מינון של שחור ושל לבן מתקבלים מטבחים דרמטיים מאוד שאי אפשר להישאר אדישים כלפיהם.

זהירות: לא לכל אחד

חשוב להדגיש כי מטבח שחור לבן או לבן שחור לא מתאים לכל אחד ולא משתלב היטב בכל בית.

כאמור מדובר בחלל עז מבע ודרמטי במיוחד, ולמי שמעדיף את הבית שלו סולידי יותר כדאי לחשוב פעמיים ושלוש האם הוא באמת מעוניין באופציה השחורה-לבנה.

בנוסף מטבחים שחורים לבנים מושכים אליהם המון תשומת לב כך ששאר מרחבי הבית עלולים להיראות דהויים ואפילו עלובים משהו. לא כל מה שנראה בתמונות מרהיב הוא אכן כזה במציאות, ועל כן חשוב ליצור הפרדה ברורה בין מטבחים דרמטיים שכאלה לבין שאר חלקי הבית, או להיפך: לדאוג לזרימה נכונה של צורה וצבע אל עבר המרחב השחור לבן כך שהוא ישתלב היטב בסביבתו.

עוד כדאי לקחת בחשבון שמטבחים שחורים לבנים, כמו מטבחים מודרניים באופן כללי, עלולים לשדר ניכור מסוים ורצוי לתת על כך את הדעת ולשבור את הניכור עם אלמנטים חמימים. באופן דומה מטבחי השחור לבן או הלבן שחור עלולים להיתפש כ"יפים מדי" וככאלה שנועדו ליצור רושם ולהוסיף יופי ועל כן בעלי הבית יירתעו מלהשתמש בהם למטרה המקורית שלהם, הכנת אוכל, וגם את האלמנט הזה יש לקחת בחשבון כשמתלבטים איך לעצב את המרחב.

יוקרה מנצחת

לצד האזהרות כדאי להדגיש גם את היתרונות של הקונספט השחור לבן ובראשם היותו של המטבח מרהיב עין באמת.

הצבע השחור משדר יוקרה, נוכחות מכובדת ועוצמה, והלבן משלים אותו עם קלילות ופתיחות, וביחד הם יוצרים מראה של מטבחים קלאסיים. הלבן גם מסייע לשבור את התדמית הגברית משהו של הצבע השחור ומבטיח כי המרחב הקולינארי לא יהיה קודר מדי או לא ייראה קטן מכפי שהוא באמת (שכן השחור בולע אור וגורם לחללים להיראות קטנים יותר).

מטבח לבן שחור – רק עם מעצב מקצועי

אם החלטתם לבחור בקונספט הלבן שחור, מומלץ בחום לא לנסות לעצב את המטבח בעצמכם, וגם לא להסתמך על חברים עם חוש אסתטי מפותח.

במטבחים אלה החשיבות של עיצוב  מטבחים מקצועי היא רבה במיוחד, שכן ישנו צורך לאזן במדויק בין השחור ללבן ולהבטיח מינונים נכונים ואופטימליים עבור הבית הספציפי שלכם.

בנוסף נדרשת תשומת לב רבה ופתרונות מתקדמים ויצירתיים לשלל סוגיות: תאורה (שתעצים את האפקט הדרמטי של השחור לבן אך לא תעמיס על העין יתר על המידה), כניסת אור טבעי (אור טבעי חשוב בכל המטבחים באשר הם ובפרט באלה השחורים לבנים), הוספת כתמי צבע כדי להפוך את המרחב למעניין עוד יותר (אבל לא יותר מדי, כדי לא ליצור מקום מקושקש. למשל מקרר אדום בחלל שכולו לבן שחור יכול להיות פתרון מעולה) וכמובן לבחור בין אפשרויות שונות לשילוב בין השחור ללבן – למשל רצפה שחורה עם ארונות לבנים, או דווקא רצפה לבנה עם משטח עבודה וארון כהים, אי לבן ומסביבו פריטים שחורים וכו'.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מטבח יקר

מטבח יקר

מטבח יקר אנשים רבים מתחבטים בשאלה בזמן תכנון השיפוץ שלהם האם להשקיע כסף רב ב- מטבח יקר או לבחור דווקא במטבח זול יחסית. אין ספק שההוצאה על מטבח הופכת את…
עיצוב מטבח יוקרתי

עיצוב מטבח יוקרתי

עיצוב מטבח אין ספק שרבים מחשיבים את המטבח בתור לב ליבו של הבית ולכן משקיעים בו זמן רב גם בשלב התכנון שלו אך בעיקר משאבים כספיים רבים. לעיצוב מטבח יוקרתי יש…
מטבח כפרי אפשר גם בעיר

מטבח כפרי אפשר גם בעיר

מטבח כפרי אפשר גם בעיר הטרנד החם בעולם עיצוב המטבחים הוא מטבח כפרי מעוצב כאשר הוא טומן בחובו מגוון רב של גימורים ועיצובים. אם עד היום חשבתם שמטבח כפרי מתאים…
צרו קשר

בואו להתרגש מהמטבח החדש שלכם, ממגוון האפשרויות, משילובים מפתיעים.
להתרגש מהקולקציות, החומרים, העיצובים והצבעים הייחודיים
שתמצאו רק בסמגל מטבחים.

לפרטים נוספים הירשמו כעת או חייגו:
077-7298-466

סגירת תפריט

שיחה עם נציג

נגישות

Add Your Heading Text Here

Click edit button 

sdadasdassdaasdasdasdasd