מטבחים כפריים

מטבחים כפריים

לחיים במרחב הכפרי יתרונות רבים: שלווה רבה יותר, קרבה לטבע, בדרך כלל גם חיי קהילה ערים יותר, מרחבים פתוחים שמרחיבים את הנשימה ומשמחים את הנשמה ועוד.
ובכל זאת, בשל העובדה שבאותם אזורים כפריים מלאי הקרקעות המיועדות לבנייה מצומצם מטבע הדברים, רובנו מצטופפים, מוקפי בטון והמולה, במרחבים עירוניים.
אמנם רבים מבין הבניינים המודרניים מרשימים מאוד ויזואלית, אבל עושה רושם שלרבים מאיתנו חסרה האווירה הכפרית החמימה ואפילו הרומנטית.

הפיתרון שנבחר על ידי יותר ויותר אנשים הוא עיצוב פנים ברוח הכפר, ובפרט מטבחים כפריים:
מטבחים מעוצבים ומושקעים להפליא, עם רמת גימור גבוהה במיוחד, המשרים על בני הבית חמימות נעימה ורוגע אותנטי.

הלהיטים הבולטים בתחום זה של מטבחים כפריים הם מטבח בנוסח פרובנס ומטבח כפרי אנגלי, אבל באופן טבעי מנעד האפשרויות רחב במיוחד ואין שום מניעה לשלב אלמנטים ממטבחים שונים וליצור מטבח חלומות.
ברחבי האינטרנט ניתן למצוא אינספור תמונות של מטבחים מעוצבים בסגנון כפרי ולספוג מהן השראה, ועל כך כדאי להוסיף טביעת עין מקצועית ומנוסה שתוכל לסייע לכם לארגן את החלומות
והרעיונות לכדי תוכנית מגובשת והרמונית – הצוות המקצועי של סמגל ובראשו מעצב/ת פנים ואדריכל/ית נרתם לעזרתכם,
עוזר לכם להבין מהם הצרכים שלכם ואיך אפשר לספק אותם בדרך הטובה ביותר תוך היצמדות לקונספט הוויזואלי של המטבח ומלווה אתכם לאורך כל הדרך,
משלב ההתלבטויות ועד שלב ההתלהבויות לנוכח התוצאה הסופית.

רצפת המטבח

הרצפה היא הבסיס למטבחים כפריים, ויש להקדיש גם לה תשומת לב.
כשמדובר בבית שטרם נבנה, מבחר האפשרויות רחב במיוחד וכולל בין השאר אריחים מאוירים (בצבעים וצורות היוצרים אווירה כפרית), אבן טבעית (המקרינה פשטות) ופרקט (שיוצר מיידית חיבור לטבע).
כשמדובר בהרכבת מטבח חדש בבית קיים, לרוב אין צורך (או רצון) להחליף את הרצפה, ועל כן יש להקדיש יותר תשומת לב להתאמת עיצוב המטבח לרצפה הקיימת על מנת שכל המרכיבים ישתלבו היטב לכדי תמונה מלבבת.

קירות מטבחים כפריים

קירות המטבח מהווים אף הם מרכיב רב חשיבות בתפאורה וביצירת האווירה במטבחים מעוצבים בכלל ומטבחים מעוצבים בפרט.
בדומה לרצפה, גם כאן יש הבדל בין מטבח בבית חדש שטרם נבנה לבין מטבח חדש בבית קיים, אולם במקרים רבים ניתן לשדרג את מראה הקירות גם בבית קיים בעלות לא גבוהה מדי.

האפשרויות המובילות מבחינת קירות במטבח כפרי הן חיפוי של לבנים שמוסיף נופך יוקרתי, טפט שמאפשר יצירתיות רבה והתכתבות עם החיים בכפר ואריחי קרמיקה שמעניקים פן נקי ונינוח למטבח.

ארונות

ארונות מטבח הם אחד הרכיבים הדומיננטיים, ויש להם לא רק חשיבות פרקטית (שהרי מטבח, בסופו של דבר,
הוא מרחב שאמור לאפשר הכנת אוכל בנוחות) אלא גם יכולת להשפיע על האווירה השוררת במטבח ועל התחושות שהוא מעורר.

במטבחים כפריים כדאי להשתמש בארונות מעץ מלא המשלב איכות עם קסם.
עצים מומלצים במיוחד לארונות מטבח הם האגוז שמתאפיין במראה כפרי, הדובדבן בעל הצבעים החמים,
האורן הרך והבהיר (שמתאים למטבחים בהירים ושטופי שמש), הבוק שמציג יוקרה נעימה והמייפל.

עוד רצוי להציב מדפים פתוחים ועליהם כלים בעלי אופי כפרי ופריטי נוי מתאימים – דבר המוסיף חן רב ופן אינטימי למטבח.

משטחי עבודה ותאורה

על מנת להשלים את המראה הייחודי של מטבחים כפריים רצוי לבחור משטחי עבודה בעלי צבעים חמים (בהלימה עם שאר הצבעים במטבח) וגימור מעט מחוספס,
ובתאורה שאינה מנסה לגנוב פוקוס אלא למלא את תפקידה – להאיר את המרחבים השונים במטבח, להציג את יופיים ולאפשר לבני הבית להכין אוכל בנוחות.

ניתן גם לשלב במטבחים כפריים הבזקים מודרניים שמדגישים את הפן הכפרי השולט, אם כי במקרים רבים די במקרר חדיש ומעוצב להפליא או כיריים מתקדמות.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מטבח כפרי מודרני - האם הוא יעלם אי פעם?

מטבח כפרי מודרני - האם הוא יעלם אי פעם?

מטבח כפרי מודרני – אם גם אתם מתחברים לאותנטי, לקצת עתיק של פעם, למראה העץ שאומר הכל, לפרזולים המעניינים, לתחושת הביתית והחמה, כנראה שגם אתם מחדשים את המטבח הקיים שלכם…
תכנון מטבחים א‘ ב‘

תכנון מטבחים א‘ ב‘

תכנון מטבחים א‘ ב‘ תכנון מטבחים: המטבח הוא ללא ספק בין החללים הכי מורכבים בהיבט של תכנון אדריכלי. הוא משמש אותנו למגוון רחב של פעולות, נותן מענה לקשת של צרכים…
עיצוב מטבח חדש - 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ

עיצוב מטבח חדש - 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ

עיצוב מטבח חדש – 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ בקרוב החיים שלכם עומדים להשתנות. אתם עומדים ליהנות ממטבח חדש, מעוצב ומרהיב ביופיו. מטבח שייתן מענה לכל הצרכים שלכם. סוף…
סגירת תפריט
נגישות

Add Your Heading Text Here

Click edit button 

sdadasdassdaasdasdasdasd