מה מייחד עיצוב מטבח איטלקי?

כשאנחנו חושבים על איטליה אחת האסוסיאציות הראשונות שעולה בתודעה שלנו היא אסתטיקה. עוד מימי הרנסנס, שבמהלכם הביאה איטליה לעולם בשורה אסתטית חדשה ושורה ארוכה של יוצרי יופי חדשניים דוגמת מיכאלאנג'לו, לאונרדו דה וינצ'י ולאונה בטיסטה אלברטי, ולמעשה עוד קודם לכן, בתקופת רומא העתיקה, כשהאופן שבו נבנתה העיר שהפכה מעצמה הושתת על ערכי האסתטיקה, הסדר והארגון – מאז ומתמיד התאפיינה ארץ המגף בחיבה עזה ל"יפה" ול"בנוי נכון" גם יחד.

אסוציאציה אחרת שמתעוררת למשמע השם "איטליה" היא אוכל, שהרי הבישול האיטלקי הוא אחד המשפיעים בעולם הקולינרי – ומספק לנו מאכלים פשוטים ופשוט טעימים להפליא. אין פלא אם כך שמטבחים איטלקיים הם קונספט מבוקש ורבים מבין המבקשים לרכוש מטבח חדש או לרענן את זה הקיים מחפשים מטבח איטלקי.

מטבח איטלקי – מרכז הבית

 ראשית, מטבח איטלקי הוא מרכז הבית. הוא כמובן לא חייב להיות ממוקם באמצע מרחב המגורים אולם כשאתם נכנסים לבתים בהם הותקנו מטבחים בעיצוב א-לה איטליה תזהו מייד היכן נמצא ליבו של הבית, היכן מתרחשים האירועים החשובים באמת ואיפה נוהגים להתרכז בני הבית – במטבח.

בהתאם, מטבחים איטלקיים – שאגב, יכולים להיות מגוונים מבחינת המראה וכך ישנם מטבחים מודניים בעיצוב איטלקי כמו גם מטבחים כפריים נוסח סיציליה למשל – מתוכננים במקרים רבים כאופן ספייס ולא רק שמשתלבים בזרימה טבעית עם מרחבים אחרים בבית אלא זוכים להדגשה שהופכת אותם לדומיננטיים, וכפי ש"כל הדרכים מובילות לרומא" כך הזרימה הטבעית בבית היא אל עבר המטבח.

בנוסף, המטבח האיטלקי יהיה ברוב המקרים גדול יחסית, על מנת שיוכל להכיל הן את ההתרחשויות הקולינאריות והן את ההתרחשויות האנושיות, וכדי שבני הבית ירגישו בו בנוח יהיה בו שולחן רחב ידיים, דלפק בר מרווח או "אי" שסביבו ניתן לשבת בנחת וליהנות מהמטבח ומהחיים הטובים באופן כללי.

חומרי גלם איכותיים

ה"סטייל" האיטלקי מחייב שימוש בחומרי גלם איכותיים שיבטיחו נחת מרובה למשך שנים רבות, וכמו שלמשל כשמכינים באיטליה פסטה או פיצה, מאכלים פשוטים בסך הכל, תמיד נשענים על קמח משובח וגבינה משובחת לא פחות, וכפי שהקפה האיטלקי תמיד יהיה עשוי פולים איכותיים – כך גם הארונות, הכיור, משטח העבודה ושאר מרכיבי המטבח האיטלקי חייבים להיות באיכות גבוהה.

בהתאם, מטבחים איטלקיים הם במקרים רבים מטבחים מעץ מלא, וגם הציוד החשמלי המותקן במטבח איטלקי, מהמקרר והתנור, דרך מכונת הקפה וכלה בקומקום החשמלי הפשוט – כולם יהיו מוצרים איכותיים.

פשטות כובשת

מאפיין נוסף של איטליה, ובהתאם של מטבחים מעוצבים בסגנון איטלקי, הוא הפשטות הכובשת.

האיטלקים הבינו מזמן שכדי ליהנות מדולצ'ה ויטה לא חייבים להתאמץ, אלא להיפך, דווקא בפשטות טמונה ההנאה האמיתית, וגם מטבח איטלקי מעוצבים בהתאם, עם קווים פשוטים ומבלי להתאמץ ולנפנף ביופי ובסטייל, שכן הקלאסה שלהם מדברת בעד עצמה.

ידידותיות למשתמש

מרכיב מהותי במיוחד בעיצובו של כל מטבח איטלקי הוא הקפדה על נוחות השימוש בו, שהרי עם כל הכבוד לאסתטיקה יופי אמיתי חייב להיות גם פרקטי (מוטיב שאפיין גם את רומא העתיקה, וגם ברבות מבין יצירות הרנסנס ניתן לזהות סדר והרמוניה).

בהתאם במטבחים איטלקיים – בין אם מדובר במטבח כפרי ובין אם זהו מטבח מודרני בעיצובו – יהיו שפע פתרונות אחסון, כולל מתקדמים וידידותיים במיוחד למשתמש, נישות למכונת האספרסו ולמיקסר, גופי תאורה שמאפשרים עבודה נוחה בכל שעות היום, וגישה נוחה לכל פינה ומכל מקום לכל מקום.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מטבח כפרי מודרני - האם הוא יעלם אי פעם?

מטבח כפרי מודרני - האם הוא יעלם אי פעם?

מטבח כפרי מודרני – אם גם אתם מתחברים לאותנטי, לקצת עתיק של פעם, למראה העץ שאומר הכל, לפרזולים המעניינים, לתחושת הביתית והחמה, כנראה שגם אתם מחדשים את המטבח הקיים שלכם…
תכנון מטבחים א‘ ב‘

תכנון מטבחים א‘ ב‘

תכנון מטבחים א‘ ב‘ תכנון מטבחים: המטבח הוא ללא ספק בין החללים הכי מורכבים בהיבט של תכנון אדריכלי. הוא משמש אותנו למגוון רחב של פעולות, נותן מענה לקשת של צרכים…
עיצוב מטבח חדש - 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ

עיצוב מטבח חדש - 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ

עיצוב מטבח חדש – 6 טיפים מעולים שאתם חייבים לאמץ בקרוב החיים שלכם עומדים להשתנות. אתם עומדים ליהנות ממטבח חדש, מעוצב ומרהיב ביופיו. מטבח שייתן מענה לכל הצרכים שלכם. סוף…
סגירת תפריט
נגישות

Add Your Heading Text Here

Click edit button 

sdadasdassdaasdasdasdasd