טיפים לעיצוב מטבח ביתי

לאורך ההיסטוריה היו התפתחות חזותו של המטבח ואבזורו קשורים ישירות להתפתחות הבישול, השימור ואחסון המזון של האדם, ובמיוחד הייתה השפעה גדולה לשיטות החימום והאפייה. עד למאה ה-18 שימשה אש כאמצעי החימום היחיד, ולכן נבנו המטבחים סביב המקום שבו בערה – תנור מרכזי שלרוב היה מופעל על ידי פחם או עצי הסקה. למעשה גילויים של אופני חימום חדשים, בעיקר בעזרת חשמל וגלי מיקרו, הם שהביאו לשינויים ולתמורות הרבות במראה המטבח ולהולדתם של מטבחים שלסגנון שלהם ניתנה חשיבות ניכרת. הדבר ברא מטבחים בעלי אופי מסוים כמו מטבח כפרי, מטבח אמריקאי, ובימינו גם מטבח היי-טקי ואחרים.

חיפוש אחרי טיפים לעיצוב מטבח הוא למעשה אם כן אקט המתאים במיוחד לתקופה הנוכחית, שבה המודרניות מספקת לנו שדה נרחב של אפשרויות לעיצוב המטבח והענקת ייחודיות ומקוריות למראהו.

עיצוב מטבחים לאורך ההיסטוריה

מראהו ומבנהו של המטבח השתנה באופן דרמטי לאורך ההיסטוריה של המין האנושי: שינויים הכרוכים בקדמה כמו גילוי החשמל, השתתת רשת הביוב וצנרת המים הזורמים – כל אלו השפיעו רבות על המטבח הביתי.

המטבחים של העת העתיקה בכלל לא נמצאו בחלל הפנימי של הבתים, ובעצם במקרים רבים היו מעין מטבחי חוץ מאבן . בבתי העשירים היו המטבחים סמוכים דווקא אל מגורי המשרתים או העבדים, שהופקדו על הסירים בניצוחם של טבחים מקצועיים. המטבח הקדום היה חדר מקורה שבטבורו ניצבה אח בוערת, וגודלו נקבע במרבית המקרים בעיקר לפי עושרו של בעל הבית, קצת כמו שהדברים נקבעים גם כיום.

היציאה לעבודה מחוץ לבית ושינוי המטבחים

יציאתם של כל בני המשפחה לעבוד מחוץ לביתם היא שהביאה לכך שבשנת 1926 פותח לראשונה מודל מטבחי שנקרא מטבח פרנקפורט, על שם מתכננו, האדריכל ארנסט מאי פרנקפורט. למעשה הייתה זו הפעם הראשונה שבה בני האדם החלו לחפש רעיונות לעיצוב מטבח. למטבח זה היו מידות קבועות: 1.9 על 3.4 מ', ותכנונו היה קבוע ולמטרה אחת מרכזית – לאפשר בישול מהיר יחסית שעלותו נמוכה כדי שבעלות הבית יוכלו להתפנות לעבודה מחוץ לביתן במשך יותר (ויותר) שעות ביממה.

מטבח פרנקפורט נבנה באותם ימים בכעשרת אלפים בתי אב (!) וסיפק מראה כמעט קבוע מראש לבתים רבים. לאחר הבנאליה הזו בא השינוי שכלל גם הענקת מראה ואופי אחרים לכל מטבח ומטבח, אבל מפתיע לגלות שעדיין, אפילו כשהמטבח נראה בעל עיצוב ייחודי ונדיר, מדובר על עיצוב שמושתת על דפוס קבוע – מטבח טורי שבו כל הרהיטים מסודרים בטור אחד לאורך קיר; מטבח דו טורי, שבו הציוד מאורגן לאור שני קירות מקבילים, בצד האחד כיור ותנור ובשני מקרר; מטבח בצורת האות L, אשר בו הציוד מסודר לאורך שני קירות שניצבים זה לזה; מטבח בצורת האות U, ובו מתארגן הציוד לאורכם של שלושה קירות הניצבים זה לזה; ולבסוף מטבח אי (יופיע לרוב במטבחים פתוחים) ובו מסודר הריהוט והציוד בצורתן של האותיות L או U כשאחת מהצלעות מופרדת משאר הצלעות ומשמשת מעין אי שחוצץ בין חדר המטבח לסלון הבית.

טיפים לעיצוב מטבחים

מגזיני עיצוב, אתרים אינטרנט שעוסקים בסטיילינג לבית ובבנייה ואדריכלות פנים מספקים כיום לאדם – גם לצורך עניין בלבד וגם כשמבצעים בבית שיפוץ או בונים בית חדש הכולל מטבח חדש – מבחר רעיונות וטיפים לעיצוב מטבח. התבוננות בתמונות וקריאת המאמרים הנלווים עשויה לספק לכם, באם אתם מתעניינים בתחום, היכרות נרחבת החידושים הרבים והעדכניים ביותר בעולם עיצוב המטבחים, כמו גם טיפים לעיצוב מטבח שיכולים לספק ליצירתיים שביניכם מבחר רעיונות שאת חלקם תוכלו לבצע לבד במטבח של ביתכם ושאחרים ידרשו העסקת איש מקצוע, אבל עשויים בהחלט לספק למטבח שלכם רענון ומראה חדש ומודרני, מפתיע ומקורי, גם ללא השקעה גדולה במיוחד.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

מטבחים - טיפים למטבח נוח ויעיל

מטבחים - טיפים למטבח נוח ויעיל

מטבחים – טיפים למטבח נוח ויעיל יש כל כך הרבה סוגים של מטבחים: מטבח כפרי, מודרני, מטבח צרפתי או אנגלי. אחת הבעיות איתה אנו מתמודדים בתהליך של תכנון מטבח חדש…
מטבח מודרני - האי החלומי - מתאים או לא מתאים לי?

מטבח מודרני - האי החלומי - מתאים או לא מתאים לי?

מטבח מודרני – האי החלומי – מתאים או לא מתאים לי? אחד מהסמלים המובהקים של המטבח המודרני, זאת בנוסף לקווים הנקיים והחדים, השימוש בחומרי גלם חדשניים ופתרונות אחסון פונקציונליים הוא…
איך לתכנן מטבח חדש?

איך לתכנן מטבח חדש?

מטבח אין כל ספק שהמטבח שלנו נחשב לחלל השימושי והפופולארי ביותר בבית. יחד עם זאת, כולנו מכירים את התחושה שמלווה אותנו כאשר אין אנו שבעי רצון מהדרך שבה הוא תוכנן,…
צרו קשר

מבצע החודש בסמגל!

לכבוד חג פורים , ארגנו לכם קרנבל אמיתי , רוכשים מטבח של סמגל, מגלגלים וזוכים במתנה ייחודית!

*כפוף לתקנון המבצע

לקביעת פגישת ייעוץ חינם חייגו

077-9975776 או מלאו את פרטיכם

סגירת תפריט

שיחה עם נציג

Add Your Heading Text Here

Click edit button 

sdadasdassdaasdasdasdasd